Wczytywanie...

Labrador Retriever

Prezentujemy hodowle psów rasowych FCI "spod Orlików" oraz "Nigra Umbra" w Bielsku-Białej

Image Image

O rasie

Labrador Retriever to rasa angielska, która powstała w XIX wieku przez skrzyżowanie nowofundlanda lub psa św. Jana (Saint John's) z innymi psami. Faktem jest, że Labrador stał się jednym z najpopularniejszych psów w Europie i nie tylko.

Image

Wspaniałe zdolności

Zyskał ją dzięki wspaniałej psychice i zdolnościom. Są wszechstronne: znakomite jako psy myśliwskie; w służbie celnej do wykrywania między innymi narkotyków; w armii - min; a w służbie ratowniczej ratują ludzi z lawin i zawalisk.

Image

Wierny i wesoły

Łagodny charakter i łatwość uczenia się, czyni zeń najlepszego przewodnika dla niewidomych. Jest wspaniałym towarzyszem zarówno dzieci, jak i dla dorosłych. Labrador jest wierny, wesoły i lubi pieszczoty. Jest opanowany i zrównoważony, rzadko wpada w jakiekolwiek tarapaty, potrzebuje ścisłego kontaktu z rodziną, ruchu i zajęcia. Jego szatę łatwo pielęgnować - wymaga regularnego szczotkowania w okresie, kiedy linieje. Naprawdę zasługuje na popularność, którą się cieszy i która stale rośnie.

Image

Hodowca

Odkąd pamiętam w moim życiu zawsze były psy. Te pierwsze to psy myśliwskie, wyżły, ponieważ tata był myśliwym, Strażnikiem Przyrody (obecnie SOP) i jednym z pierwszych w Polsce sokolnikiem. Potem pojawiły się spaniele. Pamiętam pierwszego psa, wyżła niemieckiego krótkowłosego – Agrę spod Skały. Była niesamowicie inteligentna i uwielbiała pracować w polu i na wodzie. Jako szczeniak ciągle uganiała się za dzikimi kaczkami, które tata hodował w ogrodzie. Przeżyła z nami 13 cudownych lat. Gdy pojawiła się w naszym domu miałam 6 lat. I tak rozpoczęła się moja historia z psami.

Jeszcze zanim pojawiła się Agra, temat psów, i w ogóle kynologii, w naszym domu był na porządku dziennym, ponieważ tata mój był jednym z członków założycieli Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce najpierw w Katowicach, a w październiku 1953 r. wraz z innymi miłośnikami psów rasowych, założył Oddział Związku Kynologicznego w Bielsku-Białej. W moim dorosłym życiu rodzinna pasja i zamiłowanie do psów rasowych, przerodziła się w aktywność zawodową w Związku Kynologicznym w Polsce (FCI), poszerzanie swojej wiedzy kynologicznej(jestem asystentem kynologicznym) oraz prowadzenie hodowli psów. Jako kierownik biura bielskiego Oddziału ZKwP, pracowałam ponad 40 lat. Przez te wszystkie lata pracy miałam ciągły kontakt z psami różnych ras. Dzięki temu poznałam labradory i tak zrodziła się miłość od pierwszego wejrzenia. Z pierwszym labradorem – Figą pod Jabłonią, powstała „prawdziwie domowa” hodowla, która działa do dziś.

Moje doświadczenie i pasja przeszły na córkę, która od 2003 roku prowadzi swoją hodowlę labradorów pod nazwą Nigra Umbra.

Aktualnie hodowane suki

Nigra Umbra (FCI) DONA

uzyskała na wystawach CWC i oceny doskonałe, HDA

OJCIEC:

JACK DUNDEE OD HIMALAJSKEHO CEDRU HDA, ED0/0, PRCD-PRAN/N, EIC-N/EIC,HNPKN/N, NARCOLEPSYN/N

MATKA

Zw., Mł., NJwR Nigra Umbra (FCI) ELZA, HDA

JAGA spod Orlików

uzyskała na wystawach oceny doskonałe, HDA

OJCIEC:

JACK DUNDEE OD HIMALAJSKEHO CEDRU HDA, ED0/0, PRCD-PRAN/N, EIC-N/EIC,HNPKN/N, NARCOLEPSYN/N

MATKA

HDA Nigra Umbra PRADA

Szczenięta

W ofercie posiadamy czarne pieski i suczki urodzone 25 czerwca 2021.

  • Szczenięta z metrykami Związku Kynologicznego w Polsce, na podstawie których wystawiany jest rodowód FCI.
  • Szczenięta odrobaczone i zaszczepione stosownie do wieku (potwierdzone w książeczce zdrowia).
  • Dla każdego szczeniaka przewidziana jest wyprawka.
  • Do odbioru 15.08.2021.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ile się trzeba napracować, żeby mleko poleciało 😃
Jakie to smaczne 😋

Ojciec

Nigra Umbra KASZTAN

HDA, ED0/0
PKR.VIII-33660
Rej.oddz.: 12615/V/14
Image
Matka

JAGA spod Orlików

HDA
PKR.VIII-37361
Rej. oddz.: 13491/V/18
Image

Kontakt

Copyright © 2020 All rights reserved | This template is made by Colorlib